Masaj Terapisinin Faydaları

0
214

Masaj Terapisinin Faydaları

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Eminim herkes masaj yaptırmayı çok seviyordur. Kısa süre içerisinde inanılmaz bir rahatlık veren, kronik ağrıların giderilmesine yardımcı olan masaj terapisinin faydaları bunlarla sınırlı değil. Kan dolaşımını rahatlatmasından, stresin azaltılmasına kadar saymakla bitmeyen faydaları bulunan masaj hakkında bilinmesi gereken tüm faydaları sizler için listeledik…

Masaj Terapisinin Faydaları…

 • Baş Ağrısını Hafifletir
  Masaj terapisinin baş ağrılarına iyi geldiği hatta migren ağrılarının tedavisinde oldukça etkili olduğu yapılan tüm araştırmalarda görülmüştür.

 • Vücudu Rahatlatır
  Masaj terapisi kasların ve tüm vücudun gerginliğini azaltır ve gevşemesine yardımcı olmaktadır.

 

 • Eklem Ağrılarını Azaltır!
  Düzenli olarak masaj terapisi almak, eklem ağrılarını azaltmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde kadınlarda sık görülen fibromiyalaji için masaj oldukça etkilidir.

 

 • Stresi Azaltır!
  Masajla stres hormonlarının salgılanması azaltılabilmektedir. Ayrıca; masajın depresyonun etkilerini azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 • Esneklik Sağlar!
  Masaj terapisi kaslarda rahatlama sağlamaktadır ve vücudu esneklik kazandırmakta etkilidir.

 

 • Kanser Semptomlarını Azaltır!
  Masaj terapisi özellikle göğüs kanserinin mide bulantısı, ağrı, uykusuzluk ve yorgunluk gibi semptomlarına karşı hafifletici etkiye sahiptir.

 • Uykuyu Düzenler!
  Günümüzde hemen hemen her 10 kişiden biri uykusuzluktan şikayet etmektedir. Masaj terapisi uyku düzenleyici ve uyku kalitesini arttırıcı etkisi ile bu konuda size doğal bir çözüm olacaktır.

 

 • Kan Dolaşımını Arttırır!
  Masaj terapisinin kan dolaşımını arttırarak tansiyonu dengelediği ve tüm vücudun ve özellikle organların yeterli kanı almasını sağladığı bilinmektedir.

 

 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir ve Sindirimi rahatlatır!
  Masajın bilinen bir diğer faydası da bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileridir. Ayrıca; sindirim sistemini de rahatlattığı bilinmektedir.

 

 • Cilt ve Saç Sağlığını Korur!
  Masaj yolu ile cildi gergin tutarak, kırışık oluşmasını engellemek ve mevcut kırışıklıklardan kurtulmak oldukça bilindik bir yöntemdir. Ayrıca; sağ bakımı için de tercih edilen yöntemlerden birisidir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here