Rüya Tabirleri – O Harfi – (O – Ok)

0
175

Rüya Tabirleri – O Harfi – (O – Ok)

 

Oba: Rüyada bir dere kenarında ve yeşillikler içinde kurulmuş oba görmek, sevince, müjdeye, ferah ve genişliğe delâlet eder.

 

Obur: Kişinin rüyada obur bir adamı görmesi veya onun durumuna düşmesi, günah ve kötülük ile tabir olunur. Hasta adamın rüyada obur görmesi, şifa bulmaya ve afiyete delâlet eder.

 

Ocak: Rüyada ocak görmek, mal ile tabir olunur. Yanan bir ocak, kolay elde edilen rızka işarettir.

 

Od: Bir kimsenin rüyada ödünde kan çıktığını ve o kanı içtiğini görmesi, cehalete işarettir.

 

Oda: Rüyada dayalı döşeli bir oda görmesi, fakirlikten sonra zenginliğe, rahata, iyi ve iffetli bir zevceye delâlet eder.

 

Odun Kürek: Rüyada odun kürek görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıların gitmesine, bekâr için sırları ve malı muhafaza edemeyen bir hanıma delâlet eder.

 

Odun: Rüyada odun görmek, harp ve düşmanlık ile tabir olunur. Bazen ise odun görmek ahmaklığa veya mevcut olan şeyle cimrilik yapmaya delâlet eder.

 

Oduncu: Rüyada oduncuyu görmek, ticaret ve kazanca delâlet eder. Oduncuyu görmek, bazı kere de mirasa işarettir.

 

Oğlak: Rüyada oğlak görmesi, çocuk ile tâbir olunur. Rüyada bir oğlağa sahip olmak ise; olduğunu görenin bir çocuğu dünyaya gelir.

 

Oğlan Çocuğu: Rüyada kişinin kucakta taşınacak kadar küçük çocuk görmesi, üzüntü ve kedere delâlet eder.

 

Oğul ve Kız: Rüyada peş peşe birtakım çocukları doğduğunu görmek, üzüntü ve kedere ve birçok sıkıntılara delâlet eder. Çünkü çocukları büyütüp meydana getirmek meşakkatli iştir.

 

Ok Kılıfı: Bir kimsenin rüyada ok kılıfı görmesi, Saliha bir kadınla evlenmeye veya sır ve mal sahibi emin bir zata işarettir.

 

Ok Muhafazası: Kişinin rüyada ok muhafazası görmesi, izzete, azizliğe, yüksekliğe ve düşmana karşı zafer bulmaya alâmettir.

 

Ok: Kişinin rüyada ok görmesi, düşmana galip gelmeye, zafer ve müjdeye delâlet eder. Rüyada kendi elinde bir ok olduğunu görmek, memuriyete, mala ve kuvvete delâlet eder.

 

Okçu: Rüyada bir kimsenin okçuyu görmesi, sefere, üzüntüye, şiddete, harbe ve Allah’ın emrince mal taksim etmeye delâlet eder.

 

Oklava: Rüyada oklava görmek, bedduaya delâlet eder. Birinin kendisine oklava ile vurduğunu görmek, o kişiden beddua almağa delâlet eder.

 

Okşamak: Rüyada sevdiği bir kimseyi eli ile okşadığını görmek, feraha, sürura ve sevince delâlet eder.

 

Okuyucu: Rüyada bir mescitte Kur’an okuyan kimseyi görmek, izzet, yücelik ve güzel şöhrete delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here