Rüya Tabirleri – Ö Harfi – (Öl – Öz)

0
73

Rüya Tabirleri – Ö Harfi – (Öl – Öz)

 

Ölçek: Ölçek rüyası, keder, üzüntü veya ondan kurtulmaya yahut buğday gibi ölçekle ölçülen şeylere işarettir. Rüyada ölçek görmek, sırları gizli tutan kimseye de delâlet eder.
 

Ölçmek: Kişinin rüyada ekili bir tarlayı ölçtüğünü görmesi, Salih ve hayırlı kimselerin ahvalini araştırmaya delâlet eder. Rüyada bir bağ ölçtüğünü görmek, bir kadının işini ve ahvalini araştırmaya işarettir.

 

Ölçücü: Kişinin rüyada ölçücüyü görmesi, devlet başkanına delâlet eder. Eğer ölçücü adalet ve hakkıyla ölçerse, bu rüya, devlet reisinin adil olmasına, eğer eksik ölçerse sultanın zalim olmasına delâlet eder.

 

Ölçülü Hareket: Rüyada işlerinde ölçülü hareket ettiğini görmek, bekâr için istediği bir kadınla evlenmeye veya bir maişete erişmeğe delâlet eder.

 

Öldürmek: Rüyada bir adamı öldürdüğünü görmek, günah ve hataya delâlet eder. Rüyada kendi nefsini öldürdüğünü görmek ise, hayra işarettir.

 

Ölü Üzerine Ağlamak: Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağladığını görmesi, vaaz ve nasihate delâlet eder.

 

Ölüm Anı: Rüyada ölüm anını görmek, dinde münakaşaya veya Allah’ın kitabında şüphe etmeye işarettir.

 

Ölüm: Rüyada öldüğünü ve insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini görmek, düşmanlarını kahretmeye delâlet eder.

 

Ölünün Yıkanması: Rüyada bir ölüyü yıkadığını görmek, rüya sahibinin eliyle bir fasıkın tövbe edeceğine alâmettir. Rüyada kendisi ölüp nefsini gaslettiğini görmek, gam ve kederden kurtulmaya, rızkın artmasına ve genişliğe delâlet eder.

 

Öpmek: Rüyada tanıdığı bir ölüyü öptüğünü görmek, o ölünün geride bıraktığı maldan veya ilmî eserden faydalanmaya delâlet eder.

 

Ördek: Bir kimsenin rüyada ördek görmesi, güzel, mal sahibi, şerefli ve iffetli bir kadına delâlet eder.

 

Örs: Rüyada üzerinde demir dövülen örsü görmek, işlerindeki sabra ve sebata delâlet eder. Bazı kere de örs görmek, ayakla basılan ve çiğnenen köprü, pabuç gibi kendisiyle maksada erişilen şeylere işarettir.

 

Örtünmek: Örtünmek insanlar için bir edep ve iffet alâmetidir. Bu sebeple rüyada insanın elbise veya herhangi bir şeyle örtündüğünü görmesi, rızık talep etmedeki sevincine ve onun için hâsıl olacak yüksek makama delâlet eder.

 

Örümcek: Rüyada örümcek görmek, hilekâr, zayıf ve tembel bir kimse ile tabir olunur.

 

Övünmek: Rüyada övünmek hali, nimetin artmasına, mala, rızka, elinin ve dilinin her tarafa kavuşmasına alâmettir. İyi ve hayırlı bir işten dolayı övündüğünü görmek, hayırlı işler yapmaya ve gıpta edilecek nimete delâlet eder.

 

Özengi: Rüyada özengi görmek, hayırlı bir yolculuğa ve muradın husule gelmesine delâlet eder.

 

Özlemek: Rüyada bir şeyi özlemek, birine karşı arzu duymak, yürekte biriken hasret ve hicrana delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here