Rüya Tabirleri – P Harfi – (Par – Pd)

0
240

Rüya Tabirleri – P Harfi – (Par – Pd)

 

Para Basmak: Bir kimsenin rüyada para bastığını görmesi, eğer ehil ise bir şehre vali olmasına alâmettir. Rüyada para basıcısını görmek, melikin emirlerini yerine getiren vekiline veya melikin sözcüsüne delâlet eder.

 

Para Kemeri: Bekâr bir kimsenin rüyada para kemeri görmesi, evlenmeye delâlet eder. Rüyada para kemerinin beline bağlı olduğunu görmek, ömrün yarısında çok ilim elde etmeye alâmettir.

 

Para: Rüyada para görmek, riya ile söylenen boş söze delâlet eder. Yine bir kimsenin rüyada para görmesi, üzüntü, keder, darlık ve kendisine elem verecek söze işarettir.

 

Paralı Adam: Rüyada paralı adam görmek, ticaretinde kâr ve fayda gören kimselere işarettir.

 

Parçalamak: Rüyada kendi elbise, üst ve başını parçaladığını görmek, bir işten dolayı pişman olmaya, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.
 

Parmak Çıbanı: Kişinin rüyada parmağında çıban çıktığını görmesi, söz aktarmaya, kin ve düşmanlığa karı koca arasını ayırmaya işarettir.

 

Parmak: Rüyada parmak görmek, zevce, evlat, ana, baba, mal, hayvan, mülk ve sanata delâlet eder. Çünkü zevce, evlat, ana-baba insanın en yakınlarıdır.

 

Pars: Rüyada pars görmek, izzete, yüceliğe, kuvvete ve heybete delâlet eder. Rüyada bir parsla mücadele ettiğini görmek, öyle bir adamla mücadeleye işarettir.

 

Pasta: Kişinin rüyada pasta görmesi, sefer ile tabir olunur. Pasta yemekten mahrum kimseye rüyada pasta geldiğini görmek, üzüntü, keder, sıkıntı ve meşakkate delâlet eder.

 

Pastırma: Bir kimsenin rüyada pastırma görmesi, yolculuğa, muamelelerini geciktirmeye ve bir şeyi mahallinin dışını koymaya veya namaz ve zekâtın vaktini geçirdikten sonra edaya delâlet eder.

 

Paşa: Rüyada bir Osmanlı paşası görmek veya onun nezdinde bulunmak, izzet ve şerefe, kuvvet ve kudrete, dinde sağlamlığa delâlet eder.

 

Patates: Rüyada patates görmek veya patates yemek, mal ve nimete delâlet eder. Rüyada pazardan birçok patates aldığını görmek, o senenin feyiz ve bereketine işarettir.

 

Patika Yol: Rüyada bir patika yolda yürüdüğünü görmek, rızık hususunda meşakkate delâlet eder.

 

Patlıcan: Rüyada mevsimi içinde patlıcan görmek, küçük bir üzüntü ile beraber rızka delâlet eder. Rüyada patlıcan yediğini görmek, ruhsatlı bir iş yapmaya, kin ve kıskançlığa, ikiyüzlülüğe işarettir.

 

Patrik: Bir kimse rüyada patrik olduğunu görse, öleceğine yahut suda boğulacağına ya da helakinin yaklaştığına veya nimetin elinden gitmesine delâlet eder.

 

Patrikhane: Rüyada patrikhane görmek, kilise gibi tabir edilir.

 

Pazar: Bir kimsenin rüyada çarşı ve pazar görmesi, ticarete, nimete, camiye, insanlarla bir araya gelmeye delâlet eder.

 

Pazı: Rüyada pazı otu görmek, hayır ve rızık ile tabir olunur. Yine rüyada temizlenmeksizin yenilen pazı otunu görmek, rüya sahibinin ödemesi gereken borca ve şüpheli şeyleri yapmaya delâlet eder.

 

Pazu: Rüyada pazu görmek, erkek kardeşe veya yetişmiş çocuğa yahut itimat ettiği bir zata delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here