Rüya Tabirleri – S Harfi – (Sağ – Sal)

0
110
www.kadinnediyo.com

Rüya Tabirleri – S Harfi – (Sağ – Sal)

 

Sağırlık: Rüyada görülen sağırlık dince noksanlığa delâlet eder.  Rüyada kulağın duymaması, Hak’tan yüz çevirmeye, bidat ehlinin ardınca gitmeye ve  korkuya delâlet eder.

 

Sağmak: Bir kimsenin rüyada koyun, keçi, inek ve manda gibi sütü ve eti helâl  hayvanları sağdığını görmesi, helâl rızka, menfaat ve nimete delâlet eder.

 

Sahabe-i Kiram: Rüyada Resûl-i Ekrem efendimizin güzide sahabelerinden birini  görmek, din ve iman kuvvetine, düşmana karşı zafer ve galibiyete, izzet, şeref ve  yüce mertebelere delâlet eder.

 

Sahife: Rüyada Kur’an-ı Kerim’den veya dini bir kitaptan sahifeler görmek,  müjdeye, feraha, iyi habere, bekâr için evlenmeye delâlet eder.  Sahifeyi sağ eline aldığını görmek, güzel akıbete, iyi amele ve sürura işarettir. Sol  eline aldığını görmek ise günah ve kedere delâlet eder.

 

Sahra: Rüyada sahra ve çöl görmek, şiddet ve mihnetten kurtularak  genişlik ve selamete ermesine, günah ve hatalardan tövbe etmeye, hastalıklardan  şifaya, zarardan sonra kâra delâlet eder.

 

Sahur: Rüyada sahur yemeği görmek, düşmana hile yapmaya, asi ve  günahkârlar için tövbeye delâlet eder.

 

Saka: Rüyada insanlara su içirdiğini görmek, iyilik ve ihsana delâlet eder.  Rüyada saka olup kendi evine su taşıdığını görmek, nefsi için güzel mala delâlet  eder.
 

Sakal: Rüyada sakal görmek, erkek için zenginlik, şeref ve izzettir.  Rüyada sakalının tıraş edildiğini görmek borçtan kurtulmak, hastalıktan şifa bulmak ve gam ve kederin gitmesine işarettir.

 

Sakat: Rüyada kendisini sakat olmuş, elden, ayaktan veya gözden mahrum hale  gelmiş görmek, şiddet, üzüntü, keder ve fakirliğe delâlet eder.

 

Sakınmak: Rüyada sakınılması imkân harici olan bir şeyden sakındığını görmek,  nifak veya Haktan ayrılmaya ya da Kur’an ve içindekileri unutmaya delâlet eder.

 

Sakız: Rüyada sakız çiğnemek, yalan ile tabir olunur. Bundan dolayı bir kimsenin  rüyada sakız çiğnediğini görmesi, yanlış ve istenilmeyen bir işe delâlet eder.

 

Saksağan: Rüyada saksağan kuşu görmek, hayırsız, hilekâr, cin fikirli ve  vefasız kimseye delâlet eder.

 

Salatalık Tarlası: Kişinin rüyada salatalık tarlası görmesi, birbiri ardınca  meydana gelecek rızık ve faydalara alâmettir. Bazen ise; nesli temiz ve pak  bir kadına delâlet eder.

 

Salatalık: Rüyada mevsiminde salatalık görmek, rızık ve menfaat ile tabir  olunur.  Zevcesi hamile olan bir adamın rüyada salatalık yediğini görmesi, doğacak çocuğun  kız olacağına delâlet eder.

 

Salep: Rüyada salep görmek, iyi şöhrete, hayırlı ve faydalı rızka delâlet eder.

 

Salıncak: Rüyada salıncak üzerinde oturduğunu veya uyuduğunu görmek, dinde  noksanlığa ve ne yaptığını bilmemeğe delâlet eder.

 

Salih (A.S.): Rüyada Allah elçisi Salih (a.s)’ı görmek, akılsız ve rezil bir kavimden  erişecek üzüntü ve kedere delâlet eder.

 

Salih Kimseler: Rüyada Allah Teâlâ’nın veli kullarını, Salih ve sevdiği kimseleri  görmek, onların açtığı yoldan gitmeye ve dinde salaha delâlet eder.

 

Salya: Rüyada ağız salyası görmek, tatlı lisana delâlet eder. Rüyada ağzında çok  salya olduğunu görmek, güzel söze ve herkesçe sevilmeye işarettir.

 

Salyangoz: Rüyada salyangoz görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here