Rüya Tabirleri – Ş Harfi – (Ş – Şd)

0
75

Rüya Tabirleri – Ş Harfi – (Ş – Şd)

 

Şadırvan: Rüyada şadırvan görmek, din ile tabir olunur. Rüyada güzel ve mükemmel bir şadırvan gören ve fakat kime ait olduğunu bilmeyen ulvî mertebeye, güzel geçime, uzun ömre, ziyade rızka nail olur.
 

Şafak Vakti: Rüyada şafak vaktini görmek, nur ve hidayet ile tabir olunur.

 

Şafak: Rüyada şafak görmek, refah, nimet, sürür ve feraha delâlet eder. Bazı kere de şafak, bir âyet-i kerimenin işaretince yemine delâlet eder.

 

Şah Damarı: Rüyada şah damarı görmek, insanın ölüm ve hayatına delâlet eder. Bazen de şah damarı, ortaklar, kardeşler, ana-baba veya karı kocanın namusunu yahut malını muhafaza eden velisine delâlet eder.
 

Şah: Rüyada şah görmek, kuvvete, kudrete, yolculuğa, işlerde başarıya ve iyi bir isimle anılmaya delâlet eder.

 

Şahin: Rüyada şahin kuşu görmek, yüksek bir memuriyete delâlet eder.

 

Şahitlik Yapmak: Bir kimsenin rüyada şahitlik yaptığını görmesi, verdiği sözü yerine getirmeye, borcu ödemeye, nezrettiği bir şeyi yapmasına delâlet eder.

 

Şair: Rüyada bir şair görmek, ilme, hidayete, nura, izzete, şeref ve büyük rütbeye delâlet eder.

 

Şal ve Atkı: Rüyada şal görmek, izzet, şeref ve çocuk ile tabir olunur.
 

Şalgam: Rüyada şalgam görmek, köylü bir kadın ile tabir olunur. Bazı kere de şalgam, üzüntü, keder ve hüzne işarettir.

 

Şalvar: Rüyada şalvar görmek, rüya sahibi için erişilebilecek en yüksek memurluğa delâlet eder. Rüyada kendisine bir şalvar verildiğini görmek ise, keder, üzüntü ve şiddetin gitmesine işarettir.

 

Şam Fıstığı: Rüyada Şam fıstığı görmek, mala, mülke ve hayırlı rızka delâlet eder. Şam fıstığını yediğini görmek ise, meşakkatsiz gelecek rızka işarettir.

 

Şamarlamak: Rüyada şamarlamak, gafletten ikaz etmeye ve menfaate delâlet eder.

 

Şamdan: Bekâr bir kimsenin rüyada şamdan görmesi, evlenmeye, evli kimsenin görmesi de, güzel bir çocuğu olacağına delâlet eder.

 

Şapka: Rüyada yeni bir şapka aldığını veya birisinin kendisine hibe ettiğini görmek, memuriyete, yeni bir mevkiye ve menfaate delâlet eder.

 

Şarap: Rüyada şarap görmesi, meşakkatsiz meydana gelen haram mala delâlet eder.

 

Şarkıcı: Rüyada güzel nağmeler yaparak şarkı söyleyen bir kimseyi görmek, sürür ve feraha, hazan da bir yerden diğer bir yere nakletmeye delâlet eder.

 

Şaşı Olmak: Kişinin rüyada şaşı olduğunu görmesi, ahdi bozmaya ve sözünden dönmeye delâlet eder.

 

Şaşıp Kalmak: Rüyada hayret ve dehşete düşüp şaşıp kaldığını görmesi, gaflete ve onu iblisin sapıtmaya meyletmesine delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here