Nasırlar İçin Doğal Çözüm Yolları

0
138

Nasırlar İçin Doğal Çözüm Yolları

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Nasırlar insanın günlük aktivitelerini zorlaştıran ve oldukça acı veren bir cilt problemidir. Genellikle uygun olmayan ayakkabı seçiminden kaynaklı olarak oluşmaktadırlar ve gerekli ilgi ve bakım gösterilmediği takdirde can sıkıcı bir hale dönüşebilirler.

Baskı ve sürtünmeye karşı vücudun bir tepkisi olarak oluşan nasırlar aynı aletin devamlı kullanılması ile zaman zaman ellerde oluşsa da, genellikle ayak tabanında görülmektedir. Bu yazımızda üzerine bastıkça ciddi derecede acı verici bir hale dönüşebilen nasırlar hakkında doğal çözüm ve tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz…

Nasır Tedavisi İçin Doğal Yöntemler…

  • Banyodan sonra kurutulmuş temiz cilt topuk taşı ile ovulur. Sonrasında; ikiye bölünmüş taze bir soğan nasırlı bölgeye sürülür ardından ise; bir kaç damla öküzgözü yağı damlatılır ve iyice yedirilir.

  • Ezilmiş bir diş sarımsak zeytinyağı ile karıştırılarak, nasırın üstüne konulur. Bir parça bez veya bandaj ile sarın ve gece boyunca ayağınızda sarılı kalsın. Bu yöntem cildi ve nasırlı bölgeyi yumuşatarak, nasırı küçültür.

 

  • 5 veya 6 adet aspirin ezilerek bir yemek kaşığı limon suyu ve normal su ile karıştırılıp macun haline getirilir. Nasırın üstüne konulur ve 10 dakika boyunca sıcak bir havlu ile sarılı halde bekletilir. Sıcaklık ve macun cildin yumuşamasını sağlayacaktır. Sonrasında ise ponza taşı ile ölü deri temizlenmelidir.

  • Bir litre sıcağa yakın ılık su içerisine dört damla papatya suyu eklenerek su soğuyana kadar ayaklar içerisinde bekletilir. Ardından nasırın üstüne vazelin sürülür ve pamuklu çorap giyilerek sabaha kadar bekletilir.
  • Ayaklar 10 dakika kadar ılık su içerisinde bekletilir. Sonrasında macun kıvamına getirilmiş 1 yemek kaşığı kabartma tozu nasır üzerine konulur ve baskı uygulanır. Sonrasında ölü deri ponza taşı ile temizlenir.

Geçmiş Olsun.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here