Başlat: Ready Player One

0
149

Başlat: Ready Player One

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Bilim-Kurgu filmler malumunuz bize farklı âlemler, farklı sanal gerçekler sunmaktalar. Başlat: Ready Player One filmi de bu tarz bir film ancak; bize sunduğu durum bence o kadar da faklı veya uzak bir âlem değil…

The Oasis…

Yakın geleceği anlatan filmimizde tüm dünyanın ve tüm insanlığın bağlanabildiği ve hemen hemen her şeyin sanal ortamda yapılabildiği The Oasis adlı bir sanal gerçekliği anlatmakta… Kahramınımız Wade Watts ve arkadaşları üzerinden takip ettiğimiz senaryomuzda; The Oasis’in kurucusu ve bu sistem sayesinde dünyaca tanınana ve tabi ki dünyanın en zengin insanı olan oyunun kurucusu ölmüştür ve sistemin en layık olan kişiye geçip onunla devam edebilmesi için sistemin içine bazı anahtarlar saklamıştır.

Bu anahtarları bulan kişiye bütün programı devredecektir.

Büyük Ödül…

Bütün Dünyanın kullandığı ve herkesin neredeyse bütün hayatı olan The Oasis gibi büyük bir ödülü kazanmak mevzu bahis olunca sistem birçok özelliği ile birlikte bir yarışma haline gelmiştir.

Yapılan yarışmalar ve oynanan oyunların sana puan ve sanal para kazandırdığı bu oyun içerisinde kahramanımız Wade, oyun kurucusunun sıkı bir hayranıdır ve bütün tarihini en ince detaylarına kadar araştırmaktadır.

Oyun oynarken hesaplamadığı şey ise; böyle büyük bir ödülü kaybetmek istemeyen ve kazanmak adına her şeyi yapabilecek güçlü düşmanlardır.

Hem sanal âlemde hem de gerçek alemde verdiği mücadele ile bizlere hem güzel bir aksiyon ve heyecan sunan film, bizlere hem de arkadaşlığın önemi vurgusunu güzel bir hikaye ile anlatmaktadır…

Ve Kazanan…

Filmin sonunda oyun kurucusunun neden böyle bir tercih yaptığını ve layık olan kişinin ne özelliklere sahip olması gerektiğini anladığımız filmimizde, arkadaşlarının yardımı ve kendisinin kurucuyu anlama yeteneğini kullanan kahramanımız ufak bir destekle de olsa tüm anahtarları bularak oyunun sahibi olur.

Ancak; bunun bir kişi için fazla olduğunu düşünen Wade bütün sistemi arkadaşları ile birlikte yönetme kararı alır.

Kısacası; bilim-kurgu tadında bize belki de çok da uzak bir gelecek olamayan bir zamanı anlatan filmimiz, izlenmeye kesinlikle değer ve bize unutulmaması gereken bazı insani özelliklerimizi hatırlatan bir film olarak öneri listemizde kendisine yer buluyor.

İyi Seyirler…

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here