Kolayca Uygulanabilecek Doğal Zayıflama Kürleri

0
277

Kolayca Uygulanabilecek Doğal Zayıflama Kürleri

 

                Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Fazla kilolar insanın yaşam kalitesini düşüren ayrıca sağlığını olumsuz etkileyen bir problemdir. Dünya üzerinde artan hazır gıda kullanımı ve içlerindeki katkı maddelerinin de etkisi ile obezite ve fazla kilo problemleri artış göstermektedir. Bu problemlere karşı uygulanabilecek doğal kürler bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda sizler için hem fazla kilolarınızı vermeye yardımcı olacak hem de vücuttaki zararlı toksinleri atmanıza yarayacak doğal zayıflama kürleri listeledik.

Doğal Zayıflama Kürleri…

  • Hurma ve Yoğurt Kürü:

Hurma; önemli bir vitamin, demir ve potasyum kaynağıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Bununla birlikte kan şekerini dengeleme özelliği bulunmaktadır. Bu etkileri ile birlikte hücre içi yağ yakımını hızlandırmakta ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Toplam 7 gün sürecek bu kürle birlikte gün içerisinde gün içerisinde 3 öğün sabah, öğle ve akşam olmak üzere 7 adet hurma ve bir kâse yoğurt tüketilmesi gereklidir. Bunların haricinde ise su haricinde her hangi bir şey tüketilmemelidir. Bu kür; hem sizi tok tutacak hem de protein ve vitamin olarak vücudunuza gereken besini sağlayacaktır.

  • Lahana Kürü:

Fazla kiloların verilmesi konusunda başarısı kanıtlanmış kürlerden birisi olan Lahana kürünün özelliği kişiyi tok tutmasıdır. 4-5 adet lahana yaprağının 3 su bardağı su ile 7 dakika kadar kaynatılması sonrası hazırlanan kür; yemeklerden 1 saat önce içilerek fazla yemek yenmesini engelleyecektir.

Gün içerisinde her öğün öncesi toplamda ise gün içerisinde 3 kez içilecek kür, 5 gün boyunca uygulanarak sonrasında 10 gün ara vermek şeklinde uygulanmaktadır.

  • Soğan Suyu Kürü:

Soğan kürü sadece zayıflama için değil birçok farklı rahatsızlığın da tedavisi için kullanılmakta olan bitkisel bir kürdür. Sperm sayısını arttırma, prostat tedavisi ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara faydası olduğu bilinmektedir.

Soğan kürü; metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımını arttırmaktadır. Bu kür için; 2 orta boy soğan, yarım litre su ve doğal sirke gereklidir. Kabukları ile birlikte suya atılan soğanlar 50ml kadar doğal sirkede eklenerek 10 dakika kadar kaynatılır. Sonrasında soğutulan kür sabah aç karnına ve yemeklerden önce içilerek uygulanır. Bu kür 15 gün boyunca uygulanmalıdır.

 

                Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here