Boğaz Ağrılarına İyi Gelen Besinler

0
82

Boğaz Ağrılarına İyi Gelen Besinler

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Boğaz ağrılarının çoğu enfeksiyonlardan kaynaklıdır ve nefes almada ve yutkunmada zorlanma gibi birçok rahatsız edici sonuçları olabilmektedir. Enfeksiyonu kurutmak için çeşitli ilaçlar kullanılabileceği gibi, ilaç kullanmak istemeyenler için ise doğal beslenme yolları ile de bu enfeksiyonları iyileştirmek mümkündür. İşte boğaz ağrılarına iyi gelen doğal besinler…

Boğaz Ağrılarına Karşı Doğal Çözümler…

  • Ayva, Limon ve Bal;

Bu üç besini birleştirerek tüketildiğinde boğaz ağrılarına karşı en etkili doğal ilaç vazifesi görmektedir. Dilimlenmiş ayvanın üzerine limon sıkılıp sonrasında ise bir çay kaşığı bal üzerinde gezdirilerek hazırlanan besin hem C vitamini deposu hem de bakır, potasyum ve magnezyum içeriği ile şifa kaynağıdır. İçerdiği sitrik asit ile boğazın alkalize olmasını ve çabuk iyileşmesini sağlamaktadır.

Tea set, close-up
  • Soğan Suyu Kürü;

Tarihte bilin en eski antibiyotik olan soğanın suyu ile hazırlanacak kür ile vücuttaki mukus dokusu hava yolu ile atılmakta ve boğazın iyileşmesini hızlandırmaktadır. Ayrıca enfeksiyonlara karşı da oldukça etkilidir. Kür için; bir gün boyunca iki orta boy soğan su içerisinde bekletilerek gün içerisinde tüketilir.

  • Çiğ Kereviz;

Sağlığa faydaları ile bilinen kereviz çiğ tüketildiğinde boğaz ağrılarını iyileştirme özelliğine sahiptir. Rendeleyip, üzerine limon sıkarak tüketilebilecek kereviz ile hem C vitamini, hem de birçok mineral vücuda kazandırılabileceği gibi hem de boğaz enfeksiyonlarını iyileştirecektir.

Yukarında saydığımız besinlerin haricinde ayrıca;

  • Papatya, roybos ve kuşburnu gibi bitkisel çayların,
  • Kefir ve turşu gibi probiyotik gıdaların,
  • Zencefil ve zerdeçal gibi baharatların,
  • Doğal sirkelerin, boğaz ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

Ve tabi ki tüm hastalıklar için en önemli şifa kaynağı olan suyu unutmayalım. Bol su içerek hastalıkların hem daha kolay hem de daha hızlı atlatılması sağlanabilir…

Geçmiş olsun.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here