Hamilelik Çatlaklarına Karşı Doğal Çözüm Yolları

0
207

Hamilelik Çatlaklarına Karşı Doğal Çözüm Yolları

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Hamilelik dönemi özellikle karın bölgesinde oluşan çatlaklar, hamilelik sonrası rahatsız edici bir görüntüye dönüşmektedir. Bu yazımızda size bu çatlaklara karşı neler yapılabileceğini anlatmak isteriz. Öncelikle çatlakların neden olduğunu öğrenerek başlamak, konuyu daha iyi anlamak için bize yardımcı olacaktır.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlakların başlıca oluşum nedeni alınan kiloların vücut derisini germesidir. Hızlı kilo alma ve vermenin etkisi olarak karın, bel ve kalça bölgelerinde yoğunlukta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde oluşabilmektedir. Ayrıca; hormonsal değişikliklerin de hamilelik çatlaklarının oluşmasında etkisinin olduğu bilinmektedir. Bunlarla birlikte; gebelik öncesi sigara kullanan, sağlıklı beslenmeyen ve spor yapmayan kişilerde hamilelik çatlakları daha çok görülmektedir.

Hamilelik Çatlaklarına Karşı Doğal Çözüm Yolları…

Hamilelik çatlaklarına karşı birçok farklı tıbbi tedavi bulunsa da, doğallıktan vazgeçmeyenler için en etkili çözüm yollarını sizlerle paylaşmak isteriz. Bunlar;

  • Şeker: Ciltteki ölü hücrelerin doğal yolla atılması konusunda en etkili doğal maddelerden birisi şekerdir. Cilt çatlaklarının tedavisinde de ilk sıralarda yer almaktadır. Birkaç damla limon suyu ve birkaç damla badem yağı ekleyerek hazırlayacağınız şeker karışımını cilde düzenli uygulayarak çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

 

  • Hint Yağı: Cilt çatlakları için oldukça etkili bir doğal çözüm olan Hint yağı, aynı zamanda cilt lekeleri, yaşlanma belirtilerine karşı da etkili bir doğal maddedir. Çatlakların bulunduğu bölgeye her gün 5dk kadar uygulayacağınız Hint yağı ile çatlaklarınızı giderebilirsiniz.

 

  • Aloe Vera: Neredeyse bütün kozmetik ürünlerinin ana kaynağı olan bu bitki cilt bakımı konusunda kendi başına bir tedavi yöntemidir. İyileştirici özelliği de bulunan Aloe Vera, cilt çatlaklarına karşı da en etkili doğal maddelerdendir. Jelini çatlakların bulunduğu bölgeye haftada 2-3 kere masajla uygulayarak 15 dakika kadar beklediğinizde çatlaklarınızın geçtiğini göreceksiniz.

 

  • Zeytinyağı: Tarih boyunca bilinen en eski şifa kaynaklarından birisi olan zeytinyağını sadece çatlaklar için değil günlük cilt bakımı için bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cildinize her gün 3-5 dakika masaj ile uygulayacağınız zeytinyağı cildinizi parlatacak, güzelleştirecek ve çatlaklarınızı giderecektir.

 

  • Patates Suyu: Tam bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Cilt hücrelerinin yenilenmesi konusunda kendi başına bir uzmandır. Dilimler halinde çatlakların olduğu bölgede haftada 2-3 kez 10dk kadar bekleteceğiniz patates ile çatlaklarınız kısa süre içerisinde eski haline gelecektir.

 

  • Kayısı: Birçok kozmetik ürününde yeni yeni kullanılmaya başlayan Kayısı, cilt bakımında etkili bir meyvedir. Yendiğinde bile cilde güzellik veren kayısıyı, ezerek yumuşak bir kıvama getirerek günlük 10dakika kadar cildinize uyguladığınızda, sizi şaşırtacak derecede hızlı bir şekilde çatlaklarınızı gidermeye başlayacaktır.

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here