The Circle

0
234

The Circle

                Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Günümüzdeki sosyal medya çılgınlığını bizlere farklı açılardan anlatan güzel bir film ile karşınızdayız. Sosyal medyanın faydaları olduğu kadar zararlarının da olduğu konusunda farkındalık oluşturma konusunda çok başarılı bulduğum film, bize bu konuda bir aydınlanma sağlayacaktır.

The Circle…

Başrollerinde Emma Watson (Mae Holland), Karen Gillan (Annie) ve Tom Hanks (Eamon Bailey)’in oynadığı film, dar gelirli bir ailenin, babası MS hastası olduğundan çalışmak zorunda olan üyesi Mae’nin iş bulma telaşesi ile başlıyor. Yaptığı işi yetersiz bulan Mae, arkadaşı Annie vasıtası ile Dünyanın en büyük sosyal medya firması olan The Circle’a iş görüşmesine gider ve işe kabul edilir.

İşe başlamasıyla birlikte bütün hayatı değişen Mae, The Circle’ın büyülü iş ortamı ve sosyal imkânları ile bütün arkadaşları ve ailesini ihmal etmeye başlayacaktır. İnsanların birbirlerini sosyal medya üzerinden tanıdığı, katıldıkları programlar neticesinde değerlendirildikleri bir sisteminin bulunduğu farklı bir şirket olan The Circle’ın asıl amacı ise, herkesi ve her şeyi şeffaflaştırmaktır.

Şeffaflık ve Gerçek Sen…

The Circle firması Dünya’da herkesin her şeyi bilme hakkı olduğunu savunmakta ve özellikle insanları yöneten kişilerin şeffaflaşması gerektiğini savunmaktadır. Aslında ise; tüm Dünya’nın şeffaflaşması amaçlanmaktadır. Gerçek Sen uygulaması ile kişilerin günün 24 saati tüm yaptıklarını, tüm bilgilerini, tüm görüşme ve tüm mesajlarını İnternet üzerinden paylaşabilme imkânı oluşturulmaktadır.

Başrolümüz Mae’nin de sorumsuzca yaptığı bir şey sonrası Gerçek Sen’e katılması ile film farklı bir boyuttan bize aktarılmaya başlanmaktadır. Aile, iş ve sosyal hayatının yapmacıklaşmaya başladığı bir hayatı oluşmaya başlayan Mae, The Circle’ın yeni bir uygulaması sebebiyle arkadaşını feci bir kaza sonucu kaybettiğinde ise, aslında durumun ne kadar kötü olduğunu kavramaya başlayacaktır.

Zekice Bir Final…

Sonrasında şirket yönetiminin aslında ne kadar samimiyetsiz olduğunu fark edecek olan Mae, oldukça zeki bir davranış ile şirket yönetiminin kendi tuzaklarına düşürmeyi başaracaktır. Güzel oyunculuklar ve bize sağladığı farklı bakış açısı ile kesinlikle izlenmesini önerdiğimiz film, 2017 yılı ABD yapımı ve yönetmeni James Ponsoldt…

İyi Seyirler…

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here