Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Meyveler…

0
114

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Meyveler…

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Kim istemez ki pürüzsüz ve capcanlı bir cilde sahip olmayı… Günümüzde kullanılan kimyasal içerikli kozmetik ürünleri cilde hava aldırmadığından cildimiz havasızlıktan zarar görmektedir. Bu etkileri mümkün mertebe en aza indirgemek ve cildinizin doğal parlaklığını kazanmasını sağlamanız ve cildinizdeki kırışıklıkları azaltarak size gençlik kazandıracak özetle; cildi gençleştiren meyveler ile ilgili bilgi vermek isteriz.

Cildi Gençleştiren Meyveler…

Bazı meyveler cildi beslemekte ve cilt altındaki birikmiş toksinleri temizleyerek canlılık kazandırmaktadır. Ayrıca; cilde gerginlik kazandırarak cildinizi gençleştirmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Kivi…

Tam bir gençlik iksiri olan kivi, içeriğindeki vitamin ve mineraller ile cildin geç yaşlanmasını sağlar. Aynı zamanda parlaklık ve doğal canlılık sağlamaktadır. Sıkıp suyu da cilde uygulanabilen kivi, özellikle mevsiminde bolca tüketilmelidir.

  • İncir…

Cilt lekelerine ve gözaltı morluklarına karşı en etkili doğal tedavi incirdir. Elinizde ezerek küçük parçalar haline getirdiğiniz inciri yüzünüze ve göz çevresine uyguladığınız inciri 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.  Cildinizdeki gerginlik ve parlaklığı hemen fark edeceksiniz.

  • Elma…

Cilt parlaklığı ve canlılığı denince akla ilk gelen meyvedir Elma… İçeriğindeki A, B1, B2 ve C vitaminleri ve Pektin isimli etken maddesi sayesinde doğal cilt temizleyicidir.

  • Ahududu…

Ahududu A vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir ve A vitamini cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitamindir. Cildinizi germek ve gençleştirmek istiyorsanız ahududu bu konuda size yardımcı olacaktır.

  • Kavun…

Cilt kaşıntılarına ve pullanması problemlerine karşı mücadelesi ile bilinen kavun aynı zamanda içerdiği Karotenler ile cildi gençleştir ve güneş lekeleri başta olmak üzere cilt lekelerine karşı giderici etki sağlamaktadır.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here