Evde Bacak İnceltme Hareketleri

0
120

Evde Bacak İnceltme Hareketleri

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Çoğu kadın bacaklarının ve basen bölgesinin kalınlaşmasından dolayı şikâyetçidir. Geçmişte çok kilo almış vermiş kişiler bile kilo verdikten sonra bacaklarının ve basen bölgesinin eski haline dönmemesinden şikâyetçidir. Bu konudan mustarip olan kadınlar için evde kolayca uygulanabilecek bacak inceltme hareketleri hakkında bilgi vermek isteriz.

Bacak İnceltme Hareketleri…

Anlatacağımız hareketler ağırlıklı olarak bacak kaslarını hedef alsa da, alt ve üst karın, bel, kalça ve basen gibi bağlantılı yakın bölgeleri de çalıştırmaktadır.

  • Jump Squat Hareketi…

Jump Squat bilinen squattan farklı bir spor hareketidir. Bacak, kalça ve karın kaslarını çalıştıran bu hareket başlangıç olarak 10 tekrardan 3 set olarak uygulanabilir ve daha sonra yavaş yavaş biraz daha artırılabilir.

Jump squat için;

Dik pozisyonda ayakta durun ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, daha sonra kalça geri itilerek çömelme pozisyonu alınır. Topuklardan kuvvet alınarak yukarı doğru zıplanır. Yere tekrar düşülür ve yine aynı pozisyon alınır.

  • Front Back Lunge Hareketi…

Baldır ve üst bacağınızı ağırlıklı olarak çalıştıran bu hareket 15 tekrardan 3 set olarak uygulanabilir.

Front Back Lunge için;

Duruş pozisyonu için bir ayak ileride diğeri parmak ucu pozisyonunda daha geride olmalıdır. Öne doğru bir adım atılır ve aynı anda arka diz yavaşça aşağıya indirilir. Daha sonra hareket aynı bacakla geriye doğru yapılarak tekrar tamamlanır. Dikkat etmeniz gerekenler ise; arka diz yere değmemelidir ve ön diz parmak ucunu geçmemelidir.

  • Glute Bridge Hareketi…

Kalça, arka bacak alt kısmı ve sırt bölgesini çalıştırmaya yarayan Glute Bridge hareketi 15 tekrar ile 3 set olarak uygulanmaya başlanabilir.

Glute Bridge için;

Sırtüstü yatarak başlangıç pozisyonu alınır. Daha sonra baş yerle temas halindeyken dizler bükülür. Eller ise avuç içleri yerle temas edecek şekilde vücuda bitiştirilir. Sonrasında ayak tabanlarından kuvvet alınarak kalça ve göbek kısmı yukarıya doğru kaldırılır. Gerginliğin artması için yukarıda birkaç saniye beklenebilir.

  • Step Up Hareketi…

Üst bacak kasları ile kalça bölgesini yoğun çalıştıran hareket, yüksek ve sağlam bir zemin üzerine kalkarak evinizde kolayca uygulanabilir. 10 tekrar ile 3 set olarak uygulanabilir.

Step Up için;

Bir ayak tercih edilen step tahtası üzerine konularak başlangıç pozisyonu alınır. Daha sonra sırt dik bir şekilde karın ve üstteki bacağınızın bacak kasları kullanılarak kendinizi yukarı kaldırın. Sonrasında başlangıç pozisyonuna geri dönün ve diğer ayağınızla turu tamamlayın.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here