Uzun Süre Tokluk Hissi Veren Yiyecekler

0
196

Uzun Süre Tokluk Hissi Veren Yiyecekler

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Fazla kilo problemi yaşayanların birçoğu spora ve diyetlere yönelmektedirler. Tabi ki bunlar doğru adımlardır ancak, neyi nasıl yaptığınızı bilerek yapmanız önemlidir. Spor yaparken de bilerek yapmak, diyet yaparken de bilerek yapmak gereklidir. Bu yüzden en iyi çözüm konunun uzmanı kişilerden tavsiyeler almaktır. Çünkü sağlığınız en değerli hazinenizdir ve onu riske atabilecek her türlü şeyden kaçınmalısınız.

Yiyeceklerde de ne yediğinizi bilmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Diyet yaparken doğal olarak daha az yemeniz gerekecek. Bunu yaparken de acıkmamanız en önemli konu. Bu yüzden sizlere tokluk hissi verecek yiyeceklerden bahsetmek isteriz. Diğer yiyeceklere göre daha uzun süre sizi tok hissettirecek ve bu yüzden saha az yemenizi sağlayacak yiyecekler, kilo vermek isteyen herkesin mutlaka bilmesi gereken konulardandır.

Uzun Süre Tokluk Hissi Veren Yiyecekler…

Zayıflamak isteyen kişinin kendisini tok hissetmeye alıştırması, zayıflamanın en temel ve en önemli kuralıdır. Bu yüzden yendikleri andan itibaren sizi en uzun süre tok hissettirecek yiyecekler zayıflama döneminde en büyük yardımcınız olacaktır. Sizi uzun süre tok hissettirecek yiyecekler ise şunlardır;

  • Yulaf: Lifli yapısı ile mideye en faydalı besinlerden birisidir. Ayrıca zamanla mide içerisinde şişerek tokluk hissi oluşturur. Yulaf ezmesi veya kepeği ile de aynı etki sağlanabilir. Özellikle kahvaltıda rahatça tüketebilirsiniz.

 

  • Salata: Zeytinyağı ile hazırlayacağınız salata ve çeşitleri sizi tok tutma konusunda da tokluk hissi verme konusunda da oldukça etkilidir.

 

  • Bezelye: Akşam yemek tercihiniz için size güzel bir alternatif Bezelye olacaktır. Tokluk hissi verme konusunda oldukça başarılı olan sebzeyi rahatça tüketebilirsiniz.

 

  • Sadece Kepekli Makarna: makarna severler için güzel bir alternatif olabilir. Kepekli makarna ile tokluk hissi oluşturabilirsiniz.

 

  • Tüm Süt Ürünleri: peynirinden yoğurduna kadar tüm süt ürünleri tok tutma konusunda oldukça etkilidir.

  • Ceviz: Hem sizi tok tutacak bir besindir hem de beyin sağlığı ile hafıza konusunda çok faydalıdır.

 

  • Yumurta: Tokluk hissi verme ve uzun süre bu etkiyi sürdürme konusunda en etkili besinlerden birisi yumurtadır.

 

  • Keten Tohumu: Yoğurt ve salatanın yanında rahatça tüketebileceğiniz keten tohumu hem besleyici hem de tokluk hissi vericidir.

  • Baklagiller: Yeşil ve sarımercimek başta olmak üzere tüm baklagiller çeşitleri tokluk hissi veren yiyeceklerdir. Ayrıca; oldukça da faydalı besinlerdir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here