Kış Güzelliği İçin Kış Bakım Önerileri

0
115

Kış Güzelliği İçin Kış Bakım Önerileri

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Herkes bilir ki kış aylarında cildinizin bakımı oldukça zordur. Ancak bir o kadar da önemlidir. Kış aylarının zorlu hava şartlarında cildinizin zarar görmemesi, canlı ve sağlıklı olması için bakım yapılması şarttır. Bu yazımızda biz de sizlere kış aylarına en sık rastlanan cilt problemleri ve nasıl çözülebileceğine dair bilgiler hazırladık…

Kış Mevsiminde En Sık Rastlanan Cilt Problemleri ve Çözümleri…

  • Pul Pul Olan Cilt İçin…

Cildin pul pul olması cildin kuruluğundan veya tahriş olmasından kaynaklıdır. Bu durum için en iyi çözüm ise; süttür. Kuveti doldururken içerisine 4-5 bardak süt ekleyin ve 20 dakika kadar bu suda bekleyin. Bu sayede vücudunuz sütün içeriğindeki aminoasitleri, A ve D vitaminlerini emecektir. Sonrasında cildinizi fırçalayın ve ılık su ile durulayın. Cildinizdeki farkı anında hissedeceksiniz. Sonrasında da cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.

  • Kuru ve Kaşıntılı Cilt İçin…

Cildinizin kuru ve kaşıntılı olması durumunda uygulamanız gereken yöntem, cildinizi nemlendirmeden önce sabun ile yıkamaktır. Kuru ve kaşıntılı bölgeyi sabun ile iyice yıkadıktan sonra ılık su ile durulayın ve sonrasında vazelin uygulayın. Bu sayede nem vücudunuzda kalacak ve daha uzun süre nemli kalabilecektir.

  • Kolay kırılan tırnaklar ve çatlamış tırnak etleri…

Soğuk havalar sadece cildinizi değil tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi de etkilemektedir. Bu problem için uygulayabileceğiniz yöntem ise; katikül yağıdır. Manikür yağı olarak da bilinen katikül yağı, dışarı çıkmadan önce tırnak ve tırnak etlerine uygulanır. Eğer eldiven ile birlikte kullanırsanız etkisi daha hızlı ve fazla olacaktır.

  • Saç Derisinde Pullanma…

Soğuk havaların olumsuz etkilenen bir diğer kısım ise saçlarınız ve saç derinizdir. Ayrıca; klima, kalorifer ve ya diğer ısıtıcılar da saçlarınızı olumsuz etkilemektedir ve saç derinizi pul pul olmaya başlar. Bu konuda uygulayabileceğiniz yöntem ise; saç derisini nemlendiren kremi uygulamak sonrasında ise; sıcak su ile ıslatıp, sıktığınız havluyu soğuyana kadar saçınıza sarmaktır. Bu sayede krem saç derinize derinlemesine nüfuz edecektir.

  • Burun çevresi, yanak ve alında soyulmalar…

Bu şekilde bir cilt probleminiz var ise yapmanız gereken; her gün düzenli olarak sorunlu bölgeyi fırçalamak ve ölü deriyi temizlemek, sonrasında ise; cildi nemlendirici ile nemlendirmek olmalıdır. Bu şekilde cildinizden ölü deriyi temizleyecek ve nemlendirdiğiniz için tekrar oluşmasını önleyebileceksiniz.

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here