Zamana Güzellik Kat / Cashback

0
10

Zamana Güzellik Kat / Cashback

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… 2007 yılında vizyona giren bir film ile yine sinema köşemizde birlikteyiz. Bu kadar eski tarihli bir filmi neden size anlattığımı merak ediyorsanız eğer, şunu söyleyebilirim, gözden kaçırma ihtimaliniz olabilecek bir filmi size tekrar hatırlatmak istediğimden…

Başrolümüz Ben Willis’in acı veren bir ayrılıktan sonra yaşadığı değişiklikleri konu eden filmimiz bir İngiliz komedisi. Ancak her İngiliz komedisi gibi absürt ve kara komedi temasını da içinde barındırıyor.

Ayrılık Acısı…

Güzel sanatlar akademisi öğrencisi olan Ben, sevgilisi tarafından terk edilir ve böylece hikâyemiz başlamış olur. Acı veren ayrılık sonrası zor günler geçiren Ben, artık geceleri uyuyamamaktadır. Uyuyamadığı gibi zaman da geçmez olmuş ve Ben’in gecelerini daha da zor bir hale getirmiştir.

Zaten geceleri uyuyamadığı için hem vaktini daha hızlı geçirmek hem de bu zaman karşılığı para kazanmak için büyük bir süpermarkette gece vardiyasında işe başlar. Başlarda oldukça sıkıcı olan bu iş, daha sonra renkli çalışma arkadaşları ve patronu sayesinde komik ve eğlenceli bir hal alacak ve Ben yavaş yavaş bu markete ısınmaya başlayacaktır. Tabi bu bağlanmada güzel ve sevimli kasiyer Sharon’ın da etkisi oldukça fazla…

Zamana Güzellik Katmak…

Bir yandan güzel Sharon’a karşı duygular besleyen Ben, bu arada bir özel gücünü daha keşfedecektir. Zamanı durdurma yeteneği olduğunu fark eden Ben, bu özelliğini Sharon’ı izlemek ve onun resimlerini çizmek şeklinde değerlendirmektedir. Bu şekilde zamanına güzellik katan Ben, artık ayrılık acısı çekmeyecek ve Sharon’a karşı olan hislerini kavramaya başlayacaktır.

İş ortamında ise birbirinden komik ve ilginç karakterdeki arkadaşları tarafından hem komik hem riskli şakalara maruz kalacak ve bize keyifli dakikalar yaşatacaktır.

Romantik Final…

Bize yaklaşık 2 saatlik süre içerisinde depresif, keyifli ve komik dakikalar geçirten film finalinde ise bizi romantik bir havaya sokuyor. Spoiler vermemek için anlatmayacağım romantik finalimizi, filmi izlediğinizde neden anlatmadığımı daha iyi anlayacaksınız. Ancak beklentinizin üzerinde güzel bir final olduğunu söyleyebiliriz.

Film Hakkında…

Film ilk olarak 16 dakikalık bir kısa film olarak çekilmiş ve En iyi kısa film dalında Oscar adayı gösterilmiştir. Daha sonra uzun versiyonu çekilmiştir.

Vizyon tarihi: 25/05/2007

Tür: Romantik / Komedi

Yönetmen: Sean Ellis

Oyuncular: Sean Biggerstaff, Emilia Fox, Shaun Evans

Yapım yeri: İngiltere

 

            İyi Seyirler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here