Kuru Erik Kürü ile Sağlıklı Zayıflama

0
231

Kuru Erik Kürü ile Sağlıklı Zayıflama

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Kilo problemi bulunanlar için sağlıklı ve kolay bir zayıflama önerisi ile sizlerleyiz. Deneyenlerin 1 ay içinde yaklaşık 3,5-4 kg verdiği bu mucize zayıflama önerimizin ana maddesi kuru erik… A, C, E ve K vitaminleri açısından da oldukça zengin olan kuru erik sayesinde hem kolayca zayıflayabilir hem de vücudunuz için gerekli vitaminlerin çoğunu karşılayabilirsiniz…

Günde İki Avuç…

Tam bir lif deposu olan kuru erik, açlık hissini bastırıyor ve tokluk süresini artıyor. Bu sebeple daha hızlı zayıflanıyor. Daily Mail’de yer alan habere göre kuru erik şeker içermesine rağmen yararları çok daha fazla. Günde iki avuç kuru erik yiyerek hızlı ve sağlıklı şekilde zayıflamak mümkün. Haberde araştırmacıların ise; kuru eriğin lif yapısından dolayı tokluk hissi verdiği ve bu sebeple zayıflamaya yardımcı olduğu belirtilmekte. Aynı haberde deneyenlerle yapılan görüşmelerde ayda yaklaşık 4 kg kadar kilo verdikleri, sindirim sistemlerinin daha hızlı çalıştığı ve bağırsak düzeni sağlandığından da bahsedilmektedir.

Ayrıca uzmanlar; A, C, E ve K vitaminleri ile aynı zamanda tiamin, riboflavin, niasin, B6 vitamini ve folat gibi önemli vitamin bileşiklerini içeren kuru eriğin herhangi bir zararı bulunmadığını ve uzun süreler boyunca rahatça kullanılabileceğini, diyet ve egzersizle de desteklendiğinde beklentilerin üzerinde bir kilo verme sağlayacağını belirtmekteler. Konuyu örnekleyen uzmanlar kuru erik ile zayıflamaya çalışan ve uzun süreli kullanan kişilerin 6 ayda yaklaşık 40kg kadar zayıfladığını da eklemekteler.

Kuru Erik Kürü…

Mucizevi etkili erik kürünü hazırlamak için; 2 avuç kuru erik bir gün öncesinden bir bardak suyun içerisinde bekletilir. Sabah uyandıktan sonra erikler sudan çıkarılır ve aç karnına su içilir. 10 dakika kadar sonra normal bir bardak daha su içilir. 30 dakika geçtikten sonra ise kahvaltı yapılır. Sudan çıkarılan erikler ise gün içerisine yayılarak yenilir. Bu kolayca hazırlanacak kür, istediğiniz süre kadar uygulanabilir.

Kuru Erik Suyunun Diğer Faydaları…

            Kuru erik suyunun zayıflamaya yardımcı olmasının dışında da birçok farklı faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Sindirime yarımcı olmaktadır.
  • Kolon kanserini önlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Demir eksikliği anemisinin birçok semptomunun ortaya çıkmasını önler.
  • Kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Kötü Kolesterolü azaltmaktadır.
  • Karaciğeri hastalıklara karşı korur.
  • Dolaşım sistemini düzenler.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Solunum fonksiyonlarını iyileştirir.
  • Osteoporozu önleyici etkisi vardır.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here