Yüz Yogası ile Kırışıklıklara Karşı Mücadele

0
113
Yüz Yogası

Yüz Yogası ile Kırışıklıklara Karşı Mücadele

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Yaş ilerledikçe kas gevşemeye başlar ve yüzümüzde kırışıklıklar belirginleşmeye başlar. Bu kırışıklık kırışıklıklar oldukça can sıkıcı olabilirler. Tabi sadece yaşlanma kaynaklı olmayabilir. Mimiklerin fazla kullanılması veya cilt tipi ile ilgili de oluşabilen bu kırışıklıkları gidermek için bazı kremler mevcut. Ancak; doğal yollar ile kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız size birçok ünlü ismin de uyguladığı bir yöntemden bahsetmek isteriz. Yüz Yogası…

Yüz Yogası Nedir?

Yoganın vücudu dinçleştirdiği ve gençleştirdiğini artık bilmeyen kalmamıştır. Vücudun hemen hemen her bölgesi için faydası bulunan yoga, aynı faydayı yüz kasları için de sağlamaktır. Belli yüz yogası hareketleri ile ciltteki kasların ve derinin gerginliği artırılabiliyor ve yüzünüzdeki kırışıklıklara karşı giderici etki sağlıyor. Günde 15 dakika gibi kısa bir süre ayırarak uygulanabilecek yoga sayesinde şu an kırışıklıklarınız yoksa bile ileride oluşmasını da engelleyebiliyorsunuz.

Yüz Yogası hakkında Bilinmesi gerekenler şunlardır;

  • Cildi dolgunlaştırır ve gerginleştirir.
  • Kas gevşemelerinden kaynaklı kırışıklıkları giderir.
  • Günde 15 dakika gibi kısa sürede uygulanabilir.
  • Günlük rutin olarak yapıldığı zaman yüzdeki yaşlanma etkilerini azaltır.

Yüz Yogası Hareketleri…

  • Dudak Üstü İçin…

Dudak üstündeki kasları çalıştırmak için öncelikle bir kaleme ihtiyacınız bulunmaktadır. Kalemi dudaklarınızın arasına alıp, yuvarlayarak ileri ve geri hareket ettirmeniz gereklidir.

  • Kaşları Kaldırmak İçin…

Kaş ve çevresindeki kasları çalıştırmak için avuçlarınızı kaşlarınızın üzerine bastırarak, kaşlarınızı yukarı çekmeye çalışın. Daha sonra kaşlarınızı yukarıda tutun ve çatmaya çalışın.

  • Boyun ve Alt Yanak İçin…

Boyun ve alt yanağınızı çalıştırmak için bir kaşığı dudaklarınızın arasında tutarak alt dudağınız ve çenenizi öne doğru ittirin. Bu hareket sayesinde boyun ve gıdı bölgesindeki kaslarınız çalışacaktır.

  • Dudak ve Yanaklar İçin…

Dudak ve yanaklarda bulunan kasları çalıştırmak için bir balona ihtiyacınız bulunmaktadır. Her gün kademeli olarak biraz daha fazla şişirerek yüz kaslarınızı iyice gerdirmelisiniz. Balonu şişirirken şaşkın bir ifade takınmalısınız.

            Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here