Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin Doğal Tonik

0
138

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin Doğal Tonik

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Ne giyerseniz giyin her zaman en ön planda olacak bir elbiseniz vardır, cildiniz… Bu en önemli giysiniz, sizin en büyük güzelliğinizdir. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt çekiciliğinizin en önemli detayıdır ve özel bir bakımı da hak ediyordur.

Cildinizin güzelliğine verdiğiniz değer ise; ona nasıl bakım yaptığınızdır. Gün boyu dışarıda rüzgâr, soğuk, sıcak, güneş ışığı, hava kirliliği, toz gibi birçok olumsuz durum ile karşı karşıya gelen cildiniz basit bir temizlikle geçiştirilemeyecek kadar önemli ve hassastır. Özellikle 25 yaşından sonra ciltteki hücrelerin yenilenmesi yavaşladığından ileriye dönük cilt hastalıkları veya lekelerin oluşmasını engellemek ve cildinizin doğal ışıltısını kazanmasını istiyorsanız -ki mutlaka isteyeceğinizi tahmin edebiliyoruz- yapmanız gereken tariflerini vereceğimiz doğal tonikler ile cildinizin temizliğine özen göstermeniz olacaktır.

Cilt Temizliği…

Öncelikle cildinizin bakımında bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bunlardan birincisi cildinizi bilmediğiniz herhangi bir ürünle temizlememelisiniz. Cilt tiplerine göre o kadar çok farklı ürün çeşitliliği var ki aralarında kaybolarak aslında sizin cildinize herhangi bir yararı olmayan veya cildinize zarar verebilecek ürünler kullanabilirsiniz. İkincisi ise; cilt temizliği ve bakımının ihmal edilmemesidir. Günce sabah ve akşam olmak üzere gerekli bakım yapılmalıdır. Bu tavsiyelerimize uyduğunuzda cildinizin bir bebeğinki kadar temiz ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca; cilt temizliği bakımından peeling de önemli ve faydalı bir uygulamadır. Çok sık olmamak üzere aralıklı olarak peeling uygulamaları ile cildinizdeki ölü derileri de temizleyebilirsiniz.

Cilt Tiplerine Göre Doğal Tonik Yapımı…

Kullanacağınız toniğin seçimi sizin cilt tipinize göre olmalıdır. Aksi takdirde cildiniz fayda yerine zarar görecektir. Piyasada faklı çeşitlilikler bulunsa da genel anlamda üç cilt tipi vardır. Bunlar; normal cilt, kuru cilt ve yağlı cilt…

  • Normal Ciltler İçin Doğal Tonik Yapımı…

Malzemeler; 1 orta boy salatalık, 1 yaprak aloe vera jeli, 5 damla gül yağı ve 5 damla nane yağı.

Yapımı; salatalığın suyu bir kavanoza dökülür, sonra aloe vera jeli suya eklenir. En son gül yağı ve nane yağı da karışıma eklendikten sonra güzelce karıştırılır. Hazırladığınız karışımı sprey kutusuna doldurun ve cildinize uygulayın. 5-10 dakika bekledikten sonra ise ılık su ile durulayın. Bu karışımı her gün uygulayabilirsiniz.

  • Kuru Ciltler İçin Doğal Tonik Yapımı…

Malzemeler; 2 çorba kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı gliserin.

Yapımı; oldukça basit bir şekilde hazırlanan tonik için, malzemeler bir sprey şişesine konulur ve iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım her gün nemlendirici sürmeden önce cilde uygulanır ve 10 dakika kadar bekletilir. Sonrasında ise; ılık su ile durulanır.

  • Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonik Yapımı…

Malzemeler; su bardağının yarısından biraz fazla demlenmiş yeşil çay, çeyrek fincan ev yapımı elma sirkesi, 2-3 damla kadar çay ağacı yağı ve 2-3 damla lavanta yağı.

Yapımı; pratik bir şekilde hazırlanan tonik için tüm malzemeler bir kavanoza dökülür. (Yeşil çayın sıcak olması daha iyidir.) İyice karıştırıldıktan sonra sprey şişesine konulur ve uygulamaya hazırdır. Sprey ile cilde uygulanan tonik sonrasında durulanmaz ve kuruması beklenir.

Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here