Diyete Yardımcı Egzersiz Hareketleri

0
171

Diyete Yardımcı Egzersiz Hareketleri

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Fazla kilolarından şikâyetçi olanların sık başvurduğu yollardan birisi diyet yapmaktır. Diyetisyen kontrolünde yiyeceklerinizin vücut analizine ve ihtiyaçlarına göre belirlendiği diyeti uygularken muhakkak kilo verirsiniz. Ancak; kilo vermeniz belirli bir hızda olur ve dönem dönem daha da yavaşlayabilir. Diğer yandan ise; diyetle birlikte spor yaparsanız, diyetinizin etkisini hızlandırabilir ve tabi ki vücudunuzu daha sağlıklı ve zinde bir hale getirebilirsiniz.

Biz de bu yazımızda diyetinizin etkisini artıracak ve size sağlık katacak egzersiz hareketlerinden bahsetmek isteriz… Yaz dönemine girerken işinize oldukça yarayacak bu hareketleri aklınızda tutmanız ve uygulamanızı öneririz.

Egzersiz Hareketleri…

  • Düzenli ve Tempolu Yürüyüş…

Herhangi bir spor salonuna gitmeden ve alet kullanmadan yapabileceğiniz egzersizlerin başında düzenli yürüyüş gelmektedir. Tempolu bir şekilde günde yarım saat-1saat arası yapacağınız yürüyüş ile hem daha sağlıklı olursunuz hem de diyetinizin etkisini artırabilirsiniz.

  • Şınav…

Şınav evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir diğer egzersiz hareketidir. Özellikle vücudunuzun üst kısımlarında bulunan kasları yoğun bir şekilde çalıştıran şınav sayesinde yağ yakımını hızlandırabilir ve vücudunuzu şekle sokabilirsiniz.

  • Mekik Çekmek…

Mekik çekmek bilinen en etkili hareketlerden birisidir. Alt ve üst karın bölgesindeki kasları çalıştıran bu hareket sayesinde göbek ve çevresindeki fazla yağları yakabilirsiniz.

  • Squat…

Bacak, basen ve kalça kısmını çalıştıran squat hareketi sayesinde bu bölgelerdeki yağların yakımını hızlandırabilir aynı zamanda vücudunuzun daha dik ve şekilli durmasını sağlayabilirsiniz.

Bu arada unutulmaması gereken bir diğer konuyu size hatırlatmak isteriz. Kilo vermek için diyet ve egzersiz hareketleri kadar düzenli uyku ve beslenme alışkanlığı edinmek de bir o kadar önemlidir.

 

            Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here