Daybreak

0
174

Daybreak

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Artık kendi yapımları ile dizi ve film sektörünün ağır başlarından biri haline gelen Netflix’ten bir dizi önerisi ile yine sizlerle birlikteyiz… Kıyamet senaryolu veya zombi temalı filmlere yeni bir bakış açısı kazandıran komedi-drama tarzındaki dizimizin adı ise; “Daybreak”…

Gezegen Ergenlere Kalıyor…

Daybreak, biyolojik bombalar ile yapılan bir savaş sonrası tüm yetişkinlerin yok olduğu veya zombiye dönüştüğü, çocukların ve gençlerin ise hayatta kaldığı bir ütopik hikaye üzerine ilerlemektedir. Farklı karakterlerdeki birçok grubun oluştuğu ancak hepsinin çocukça şeyler yaptığı bir ortam da Los Angeles’ta hayatının en güzel günlerini yaşayan başrolümüz Josh ile konuya dâhil oluyoruz.

Kanada’dan yeni taşınmış ve okuduğu lisede pek bir arkadaş çevresi bulunmayan Josh, kıyametle birlikte kendisini buluyor. Hatta ve hatta istediği her şeyi yapabildiği, hiçbir sorumluluğun olmadığı bu yeni ortam kendisinin çok hoşuna gidiyor. Sadece bir isteği var, lise âşkı Sam Dean’i bulabilmek.

Ekip Toplanıyor…

Bir yandan grupların kendi aralarında çekişmeleri ve bölge savaşları, diğer yandan ise; zombilere karşı hayatta kalma mücadeleleri arasında Sam’i arayan Josh, çeşitli sebepler ile geçmişten de tanıdığı patlayıcılar ve ateş ile ilgili her şeyden zevk alan Angelica ve kendisini pasifist bir ninja olarak tanıtan Wesley ile bir araya gelirler. Bu post-apokaliptik dünyada kendilerini bir anda kendi hayat mücadelelerini bırakmış diğerlerini kurtarma mücadelesi içinde bulan ekibimiz bize hem heyecanlı hem komik hem de dramatik anlar yaşatabiliyor.

Dizi Hakkında…

Dizi 10 bölümlük tek sezonda yayınlandı ve maalesef Netflix yaptığı açıklama ile dizinin devam etmeyeceğini açıkladı. Brad Peyton ve Aron Eli Coleite’in çizgi roman serisinden uyarlanan dizi hakkındaki diğer bilgiler ise şu şekildedir;

Yapım: Abd – Netflix

Oyuncular:  Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett, Austin Crute, Cody Kearsley, Jeante Godlock, Gregory Kasyan, Kryste Rodrigez ve Matthew Brodrick.

Yayın Yılı: 2019

 

İyi Seyirler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here