En Pratik Diş Beyazlatma Yöntemleri

0
65
Sağlıklı ve Beyaz Dişler

En Pratik Diş Beyazlatma Yöntemleri

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… İnci gibi bembeyaz dişler herkesin sahip olmak istediği bir şeydir. Dış görünüşünüzü tek başına etkileyebilme gücüne sahip beyaz dişler için peki ne mi gerekiyor? Bu yazımızda dişlerinizi en pratik ve en hızlı şekilde beyazlatmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz…

Sağlıklı ve Beyaz Dişler

Sağlıklı ve Bembeyaz Dişler…

Bembeyaz ve parlak dişler ve dolayısı ile güzel bir gülüşe sahip olmak için yapılması gerekenlerin başında tabi ki unutulmaması gereken düzenli diş fırçalamak geliyor. Düzenli bir şekilde diş fırçalamanın yerini tutabilecek herhangi bir formül yok maalesef. Diğer çözümlerin hepsi kısa süreli ve anlık etkiler göstermektedir. Bu bilgilendirmeyi yaptıktan sonra pratik çözümler hakkında vereceğimiz bilgilere geçebiliriz.

Pratik Diş Beyazlatma Yöntemleri…

En pratik diş beyazlatma yöntemlerinden bazıları şunlardır;

  • Karbonat ve Çilek…

Karbonat ve çileğin karışımından elde edeceğiniz macun ile dişlerini birkaç gün süreyle fırçaladığınızda farkı hemen anlayacaksınız. Çilek içeriğinde plak oluşmasını önleyici malik asit bulunmaktadır. Bu yüzden çok sık kullanılması diş minesine zarar verebilir.

  • Karbonat…

Çilekle karıştırıldığında ki kadar etkili olmasa bile karbonat tek başına da oldukça etkilidir. Diş taşlarının temizlenmesi, plak tabakasının temizlenmesi ve nefese ferahlık vermesi en bilindik özellikleridir.

  • Sirkeli Doğal Ağız Gargarası…

Ilık bir suya katacağınız çeyrek bardak doğal sirke ile yapacağınız gargara sonrası ağzınızdaki bakteriler ve diş taşları temizlenmekte ayrıca; yeniden oluşması da önlenmektedir.

  • Sofra Tuzu…

Su ile karıştırılarak yapılacak karışım yine sirkeli su gibi etkili bir gargara meydana getirecektir. Dişlerdeki taşlar yok olduğu zaman dişleriniz normalden daha beyaz bir görüntüye kavuşacaktır.

Ayrıca; beyazlatıcı etkili diş macunları da 1-2 hafta gibi kısa sürede çok ciddi etkiler göstermekte ve dişlerinizin beyazlığını ortaya çıkarmaktadır.

 

            Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here